6 מזונות לחיזוק המערכת החיסונית

  • שום – "הפניצילין של הטבע", בעל יכולות לחסל חיידקים, אפילו כאלה שפיתחו עמידות לסוגי אנטיביוטיקות קונבנציונליות. השוב עושה זאת בזכות תחמוצות הגופרית שהוא מכיל (אלה שגם מעניקות לו את הטעם והריח הייחודיים). וכשהשום מחסל לנו את החיידקים, הגוף מתחזק ויכול להתמודד עם האתגרים השונים (כמו וירוס הקורונה).
  • אורגנו וזעתר – שני הצמחים הללו (את הזעתר מפיקים מצמח אזוב מצוי) מכילים קרבקרול ותימול – חומרים הנלחמים בחיידקים בצורה יעילה יותר מאנטיביוטיקה. ניתן להוסיף עלי אורגנו וזעתר לתבשילים, ובבתי מרקחת וחנויות טבע אפשר למצוא גם שמן אורגנו.
  • ירקות ממשפחת המצליבים – תרד, צנון, צנונית, כרוב, כרובית, כרוב ניצנים וכרוב סיני וכן קולורבי ולפת. אלה ירקות שמגיעים אלינו מהמזרח הרחוק (ממש כמו הקורונה) והם מכילים כמויות גדולות של הוויטמינים C ו-E, בטא קרוטן, סלניום וסולפוראפן – אלה נוגדי חימצון המועילים במיוחדת להתמודדות עם חיידקים ובקטריות.
  • עלים ירוקים – כמו עולש, עלי בייבי, בוק-צ'וי, מנגולד, חסה ואנדיב, יעילים מאוד בשיפור היכולת של הגוף להילחם בחיידקים ובבקטריות. אלה מכילים כמויות גדולות של כלורופיל, המנקה את מערכת הדם ומפנה מהגוף זיהומים, חיידקים ומתכות כבדות.
  • ג'ינג'ר – גם הוא מכיל רכיבים אנטיביוטיים ואנטי-דלקתיים טבעיים רבים, המצויינים להתמודדות עם מחלות שמקורם במזון. מחקרים אפילו הוכיחו יעילות של הג'ינג'ר במניעת כמה סוגי סרטן, בעיקר סרטן השחלות והמעי הגס.
  • כורכום – מעולה לחיזוק מערכת החיסון, בשמירה על היכולות הקוגניטיביות שלנו ובמניעת התפתחות סוכרת. וגם נלחם בשורה של חיידקים ובקטריות.
לפני סיום, כמה מילים על הקורונה –
הרבה ממה ששמעתם על הווירוס הזה
בימים האחרונים לא נכון. הסיבה היא
שהעולם המדעי עוד לא לגמרי מכיר את
הווירוס, את דרכי ההדבקה שלו ואת שיעורי
התמותה.
עם זאת, כמו שזה נראה כרגע, הוא
תוקפני במיוחד לאוכלוסיות עם מחלות
רקע או קשיים פיזיים שונים המגיעים
עם עליית הגיל. נראה שההדבקה בו
גבוהה ומהירה יחסית, ולכן כל מי שעולה
חשש לגביו – נשלח מייד לבידוד.
ההערכה היא שככל שעובר הזמן, אנחנו
מתקרבים גם לריסון התפשטות הווירוס
(כי בקיץ החם והלח הרבה יותר קשה לו
להתפשט) ובנוסף אנחנו מתקרבים ליום
שבו המדע ימצא חיסון.
לכן, מדובר כרגע במשחק על זמן
וככל שנקפיד לחזק את הגוף שלנו,
נדחה את האפשרות שנידבק
ואם נידבק -נעלה את האפשרות
שהגוף שלנו ידע להתמודד.
אז אל תשכחו, תזונה משנה חיים
ותזונה שומרת על החיים
רק בריאות!

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יכול לעניין אותך גם

התכניות שלנו