שריפת שומנים – הדרך הבטוחה להצלחה

בשנים האחרונות אני נהנית לראות סביבי כל כך הרבה נשים שעושות כושר, מתרגילי חיטוב דרך שחייה ועד ריצת מרתון. ספורט הוא הדלק שלנו בחיים וגם דרך נהדרת לשרוף שומן ולהוציא אנרגיות.

אין ספק שפעילות אירובית מזרזת משמעותית את חילוף החומרים בגוף ומאיצה את שריפת השומן, הכל תלוי כמובן במטבוליזם, בסוג הפעילות ובעוצמתה והתאמתה לגוף – כמובן שעל כל אחת מאתנו פעילות תשפיע באופן שונה.
שריפת שומנים המכונה גם ליפוליזה, היא בעצם מצב שבו הגוף מפרק מולקולות המאוחסנות בתאי השומן והשריר ומשתמש בהן למטרות אנרגיה.

אומנם אנחנו שורפות שומן ופחמימות במשך כל שעות היום, 24 שעות – גם כשאנחנו ישנות, קוראות ספר או צופות בטלוויזיה,
אבל בפעילות גופנית, אנחנו שורפות פחמימות בצורה מואצת יותר. עם זאת, זה תלוי מאוד במשך וסוג האימון. בכל מקרה, פעילות בוקר מומלצת במיוחד כי בבוקר אנחנו שורפות יותר שומנים על הבוקר.

לצד הספורט תזונה

על אף החשיבות הגבוהה שיש לספורט בחיינו גם לאיכות החיים וגם לשריפת שומנים, התזונה היא חלק בלתי נפרד מההצלחה ונשים רבות עושות את אותה טעות – הן מאמינות שהן יצאו לאימון על בטן ריקה וכך ישרפו יותר שומנים במהלך הפעילות ואילו ההפך הוא הנכון. כדי לשרוף שומן אנחנו זקוקות לאנרגיה.
הארוחה שבאה לפני האימון היא סוג של "אתחול" לשריפת השומן, כדי שיהיה לנו מה לשרוף במהלך האימון.

לפני שאתן יוצאות לאימון אכלו תמרים, 2 קרקרים או שייק,
אפילו אם אתן לא רעבות או חוששות שזה יכביד עליכן כי זה לא.

בסיום האימון גם חשוב לאכול במיוחד ארוחה המבוססת על סיבים תזונתיים כמו לחם שיפון או דגנים, שיבולת שועל וכך באמת תיהנו משריפת שומנים אפקטיבית.

שריפת שומנים עם תפריט תזונה נכונה לספורט

כדי ליהנות משני העולמות – גם משריפת פחמימות ושומנים באימון וגם משריפת שומנים באמצעות תזונה – עלינו לאמץ תפריט מותאם. תזונה מסייעת בשריפת שומנים במיוחד אם נתרחק ממזונות מטוגנים ונעדיף עוף צלוי או אפוי, דגים ומרקים, נקפיד על שתיית מים ופירות טריים. זה לא אומר שעלינו להתנזר מפחמימות, אלא פשוט לבחור בפחמימות איכותיות המתעכלות לאט,
תומכות באיזון רמת הדם וכוללות סיבים תזונתיים כמו למשל, שיבולת שועל, שיפון, קינואה, גרגרי חומוס.

תפריט לשריפת שומן המתאים למי ביננו שמתאמנות באופן קבוע,
יכלול מאכלים עשירים בחלבון כמו חזה עוף, טונה, ביצים, גבינות, שומנים לחיזוק הגוף כמו מאכלים עשירים באומגה 3 – סלמון, אגוזי מלך, שקדים ופחמימות עשירות בסיבים בעיקר חשובה ההקפדה על סדר יום נכון שלא יפגע ביכולת האימון.

שמרו על תזונה נכונה, מאוזנת, טעימה ומהירה להכנה עם מוצרים נגישים בשימוש ביתי.
מניעת אוכל כמו גם פתרונות בזק כמו מרק כרוב ועוד דיאטות כאסח שרק גורמות לנזק, לא יגרמו לא לשריפת שומנים ולא לשריפת פחמימות לאורך זמן
ובטח לא יעניקו לכן את האנרגיה הנדרשת כדי להתמיד באימוני כושר וליהנות מתוצאות של גוף חטוב ונפש בריאה.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יכול לעניין אותך גם

התכניות שלנו