שילוב של תבלינים מסוימים וצריכתם יכולים לשפר מאוד את ההרגשה הכללית שלך,
המצב הבריאותי ואפילו מראה העור.
כאשר מדברים על תבלינים בריאים, אבקת שורש הכורכום אשר מהווה את הבסיס לאבקת קארי נמצאת בראש הרשימה.
במאמר זה נכיר לך עשרה יתרונות בריאותיים של אבקת שורש הכורכום אשר מתחילים מסיוע בהתמודדות עם אלרגיות ועד למחלות קשות כמו אלצהיימר.
למרות שהיתרונות שנמנה מגובים במחקרים, חשוב לציין כי בכדי לנצל את יתרונות אבקת שורש הכורכום יש להיעזר במומחי תזונה אשר ישלבו אותה בתפריט שלך במידה הנכונה וברופאים מומחים בכדי לאבחן מחלות ולהציע טיפול מתאים.

אבקת שורש הכורכום מסייעת בהתמודדות עם אלרגיות עונתיות וכרוניות

על פי מגוון מחקרים עדכניים, לכורכומין (הרכיב הפעיל בשורש הכורכום) יש תכונות אשר הופכות אותו לאפקטיבי בהתמודדות עם אסטמה ואלרגיות. צריכה של אבקת שורש הכורכום מעכבת את שחרור ההיסטמין מהתאים ובכך מפחיתה את תדירות ועוצמת התקפים אסתמטיים. למעשה, אבקת שורש הכורכום נחשבת למאכל האידיאלי לחולי אסטמה ואקזמה (אסטמה של העור) וישנם מחקרים רבים אשר מגבים עובדה זו.

בנוסף, אבקת שורש הכורכום מכילה נוגדי חמצון חזקים אשר ידועים כמועילים לחולי אסטמה ואקזמה. באוגוסט 2005, מחקר במגזין מקצועי מצא כי לאבקת שורש הכורכום מגוון תכונות המסייעות לאנשים המתמודדים עם אלרגיות, אסטמה ואקזמה.

אבקת שורש הכורכום מועילה לעור שלך

מזה שנים רבות שמומחי עור ברחבי העולם וברפואה המודרנית נעזרים בכורכום בכדי לטפל במגוון מחלות עור.
צריכה נכונה של אבקת שורש הכורכום יכולה לשפר את המראה והמצב של העור שלך באופן כללי או לעזור לך להתמודד עם מחלות עור כגון אקנה ופסוריאזיס.
למרות שעדיין לא פורסמו מחקרים אשר מאשרים או מפריחים את ההשפעות החיוביות של אבקת שורש הכורכום על העור שלך,
ניסיון העבר של מומחים רבים מראה כי ניתן להיעזר באבקת שורש הכורכום בהתמודדות עם מגוון מחלות עור.

לחיים ארוכים יותר

מחקר אשר פורסם בינואר 2004 במגזין האקדמיה למדעים של ניו יורק מצא כי מטבוליים הנמצאים באבקת שורש הכורכום יכולים להאריך את תוחלת החיים של חולדות בכ-12%. מחקר נוסף אשר נעשה בשנת 2011 הגיע לתוצאות דומות כאשר חקר תולעים אשר צרכו את המטבוליים הקיימים באבקת שורש הכורכום. למרות שאנו שונים מחולדות ותולעים, התאים שלנו ודרך העבודה שלהם אינם כל כך שונים. מסיבה זו אנחנו, וכל חברות התרופות, יכולים להקביל תוצאות חיוביות ממחקרים כגון אלו.

לאבקת שורש הכורכום יכולת להקלה וריפוי של דלקות פרקים

דלקות פרקים מובילות לסבל רב וחולים מחפשים אחר דרכים להקל על סבלם. מחקרים רבים מצאו את הקשר החזק בין צריכת אבקת שורש הכורכום לשיפור בתסמינים של דלקות שורש הפרקים ולמניעתן. החומרים האנטי דלקתיים הנמצאים באבקת שורש הכורכום עוזרים לגוף להתמודד עם דלקות קיימות ולמנוע את התפרצותן של דלקות חדשות. חולים בדלקות פרקים מוזמנים לנסות תה מיוחד המכיל את שורש אבקת הכורכום בכל בוקר ולראות בעצמם את השיפור.

צריכת אבקת שורש הכורכום מסייעת במניעת סרטן

הרכיבים של אבקת שורש הכורכום עושים פלאים בגוף ובתקופה בה סרטן הינו שכיח ביותר, הוספת אבקת שורש הכורכום הינה מומלצת לכולם. מחקרי מבחנה ומחקרים על בעלי חיים הראו כי אבקת שורש הכורכום מסייעת לגוף למנוע את התפתחות מחלת הסרטן במגוון דרכים. לדוגמא, נראה כי כורכומין מתחבר לתאים סרטניים פוטנציאליים ומעודד אותם להשמיד את עצמם. דרך נוספת בה הרכיבים של אבקת שורש הכורכום יכולים לסייע לך להימנע מחלת הסרטן היא עיכוב ייצור ניטוסמין ואפלטוקסין אשר מקושרים לשבעה סוגים שונים של סרטן.

אבקת שורש הכורכום שומרת גם על הלב שלך

בפברואר 2008 פורסם מחקר אשר מצא כי אבקת שורש הכורכום יכולה למנוע מגוון רחב של מחלות לב. צריכת אבקת שורש הכורכום יכולה למנוע היפרטרופיה של הלב, לחץ דם גבוה, התקפי לב ועוד. נכון להיום, עדיין לא נעשו מחקרים בבני אדם אשר מחפשים את הקשר בין צריכת אבקת שורש הכורכום למניעה של מחלות לב ודם.

אבקת שורש הכורכום נלחמת בהליקובקטר פילורי (Helicobacter pylori)

הליקובקטר פילורי הינו חיידק אשר יוצר מושבות רבות ברבדים העמוקים של רירית הקיבה והתריסריון. קיומן של מושבות אלו יכול להוביל לכיבי קיבה ולהעלות את הסיכון לחלות בסרטן הבטן או המעיים. במחקר שנערך בשנת 2005 נמצא כי אבקת שורש הכורכום נמצאת בין שמונת הצמחים אשר משמידים מושבות של חיידקי הליקובקטר פילורי. מבין עשרים וחמישה הצמחים אשר נבדקו, לצד אבקת שורש הכורכום נמצאו גם כימין, שורש ג'ינג'ר וצ'ילי כמועילים בהריגת החיידק המזיק הזה.

סיוע במניעה של קוליטיס כיבית

בניגוד לחלק מן היתרונות של אבקת שורש הכורכום אשר עדיין לא הוכחו מחקרית, בשנת 2006 מחקר מקיף מצא כי צריכה של אבקת שורש הכורכום מונעת את הופעתו של קוליטיס כיבי. במחקר, החולים חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות, קבוצה של ארבעים ושלושה קיבלה את אבקת שורש הכורכום בעוד קבוצה של שלושים ותשעה לא. לאחר שישה חודשים, שמונה חולים מהקבוצה אשר לא צרכה את אבקת שורש הכורכום חוו התפרצות של קוליטיס כיבית (בערך עשרים אחוזים). מצד שני, בקבוצה אשר קיבלה אספקה של אבקת שורש הכורכום רק שני חולים חווי התפרצות (פחות מחמישה אחוזים).

לאבקת שורש הכורכום השפעות חיוביות על הראייה שלך

למחלת הקטרקט השפעה קשה על העין ויכולת הראייה והיא יכולה להיווצר כתגובה למגוון מחלות כגון סוכרת ולחץ יתר. מחקרים רבים מראים את ההשפעה החיובית של צריכת אבקת שורש הכורכום על העין ואת הסיוע שלה במניעה ועיכוב של מחלת הקטרקט. לדוגמא, מחקר אשר פורסם בשנת 2005 מצא כי לכורכומין יש את היכולת לדחות את התפתחות מחלת הקטרקט בעכברושים חולי סוכרת.

אבקת שורש הכורכום יכולה לדחות התפרצות אלצהיימר

נכון להיום, אין תרופה למחלת האלצהיימר או אפילו פתרונות בטוחים להאטת תופעות הלוואי וההתפתחות שלה. מחקרים אשר חקרו את הקשר בין צריכה של תבלין הקארי (אשר מכיל את אבקת שורש הכורכום) להופעה של אלצהיימר בקרב אנשים הגיעו לתוצאות מעניינות במיוחד. אנשים אשר ענו כי הם צורכים קארי במידה בינונית או רבה הראו יכולות קוגניטיביות מוגברות. ממצא זה מסמל לנו כי צריכת כורכום יכולה לסייע בדחיית הופעת מחלת האלצהיימר והאטת הופעת התסמינים.

טיפ קטן ממני אלייך

ניתן להגביר את תכונות והשפעת אבקת שורש הכורכום כאשר צורכים אותה בשילוב עם פלפל שחור.
בכדי למקסם את ההשפעה מומלץ להיעזר במתכונים המשלבים את אבקת שורש הכורכום עם פלפל שחור ולא תבלינים אחרים.

יש לך עצות? רעיונות? שאלות? אני נמצאת במרחק שיחת טלפון אחת ממך.