אחרי הייאוש הגיעה הירידה, חגית פחות 40 ק"ג

 

 "עשיתי את כל הדברים הכי הזויים בעולם כדי לרדת במשקל, גם ניתוח טבעת. זה יותר הזיק מהועיל ואז אמרתי – בשביל מה להתאמץ?", כך מספרת חגית אברמוביץ', בת 49, שלטענתה ניסתה את כל השיטות האפשריות לירידה במשקל. במקרה הכירה תכנית חדשה אינטרנטית ובה ירדה 40 ק"ג, משקל עליו היא שומרת כבר שנתיים, וכיום בטוחה שמצאה את הנוסחה המושלמת לשמירה על המשקל, ואפילו באושר, בריאות ושובע.

 

"כשהייתי מלאה יותר, הייתה לי בעיה של חילוף החומרים בבלוטת התריס היה לי קשה להתאמן, לנסוע לחו"ל תמיד היה מלווה בעלייה במשקל. אבל היום אני חדשה: אני מתאמנת בקלילות, נוסעת לחו"ל וחוזרת עם ירידה במשקל, והכי חשוב, הורדתי במינונים של כל הכדורים שלקחתי", מספרת חגית אברמוביץ', בת 48, על החיים החדשים שלה, לאחר ששקלה בעברה 127 ק"ג. לחגית יש ניסיון עשיר בדיאטות השונות: "עשיתי הכול כדי לרדת במשקל, החל מדיקור סיני באוזניים, ביקורים אצל הומיאופתיים, עשיתי גם דיאטה של אכילת גבינות בלבד. כשהגעתי לייאוש מוחלט, החלטתי לעשות גם ניתוח טבעת שעזר לי לרדת במשקל אבל גרר גם תופעות לוואי של דלקות בוושט. ואז הרמתי ידיים", מספרת חגית על הנקודה בה היא החליטה שהגיע הזמן לשינוי.

 

חברותיה של חגית מקבוצת הכדור-יד בה היא שותפה רשמו אותה לתוכנית של מיה בן אפרים, ללא ידיעתה. "ייצגנו את ישראל ביוון, חברה שלי סיפרה לי שמיה מאוד עזרה לאימא שלה ושהיא רושמת אותי גם. הייתי סקפטית מאוד כי לא ידעתי אם הפעם זה יהיה שונה מכל שאר הפעמים. עכשיו, במבט לאחור ו40 ק"ג פחות, אני ממליצה מאוד על התוכנית הייחודית שעברתי. התוכנית פשוט מעולה, העובדה שחוץ ממך יש בתוכנית עוד 70 בנות, זו נחמה שלכולן יש את המטרה שלהן והיא דומה לשלך, עם הקשיים הנלווים. זה מקום של תמיכה אמתית, את לא מתביישת מכלום ואומרת את כל מה שיש לך על הלב וכולן תומכות ומעודדות אותך – אין עוד קבוצות כאלה, יש מענה גם בשישי שבת אפילו. הייחודיות בתוכנית היא הליווי צמוד, כל שאלה שיש לך, את יכולה לכתוב בקבוצת הפייסבוק הסגורה והאינטימית ולקבל תשובה מהירה." כך מספרת חגית על הסיבה שלדעתה הצליחה.

 

איך השפיעה הירידה במשקל על הסביבה ועל החיים האישיים שלך? "כולם סביבי די בשוק – מי  שלא ראה אותי הרבה זמן לא מזהה אותי, למשל הייתי בחתונה משפחתית וגיסתי שלא ראתה אותי חודש ימים הסתכלה עליי ולא הגיבה, היא רק שאלה "יו, זו את?". אני לא מפחדת לנסוע לחופשה כי אני יודעת להתמודד גם בחו"ל, למשל חזרתי עם 2 וחצי קילו פחות מארה"ב, שזה הישג בפני עצמו. אומרים שבכלל עכשיו אני נראית יותר צעירה ממה שהייתי לפני. הבנתי שדיאטות הקסם לא באמת עובדות והדבר היחיד שעוזר הוא למידה על אורח חיים חדש ועל איך להמשיך גם אחרי התוכנית ולא להרים ידיים."

 

אני אוכלת כל שלוש שעות – כשקמים בבוקר חייבים לאכול משהו קטן – פרי, שייק או לחמית. אחר כך, יש ארוחת בוקר שמשתנה – אפשר לאכול יוגורט פייבר או לחם שיפון עם אבוקדו ושתי ביצים – תלוי ביום. בצהריים זה מאכל בשרי כלשהו – סטייקים, שיפודים, חזה עוף, שניצל בתנור. אחר הצהריים יש את הזמן פרי, חטיף כלשהו. בגלל שיש לי 5 אימונים בשבוע – אני מוסיפה בערב לפני האימון פחמימה וחלבון – ביצה וחצי טונה, ואחרי האימון יוגורט או טונה. אני תמיד שבעה, מרגישה בריאה וממש טוב לי. למדתי איך לשלב את האוכל עם שגרת היום שלי".

 

טיפ לקוראים? "אני חושבת שהדרך להצלחה היא ההבנה שזו לא רק דיאטה אלא אורח חיים חדש. מבחינתי אני מודה על כל רגע שפגשתי את מיה ושהיא שינתה את חיי. השמש תמיד זרחה, אבל היום יש גם קשת בענן. אני שומרת על המשקל כבר שנתיים ונהנית מכל רגע".

מה את חושבת? שתפי אותי בתגובות

תגובות