סובלת מבעיית נפיחות בבטן? 6 עצות עבור בטן נפוחה

קמת הבוקר שוב עם תחושת נפיחות בבטן? שעת אחר הצהריים והבטן מרגישה קצת בחוסר נעימות?
היום אנחנו הולכות להלחם בתחושת הנפיחות בבטן!

ישנן שש דרכים פשוטות להרגיע את הנפיחות בבטן ולהקל על עיכול המזון כדי שתרגישי בטוחה וקלילה.

Group 5

1

הימנעי ממזון תעשייתי

הימנעי משומן רווי, שמרים, עודף מוצרי חלב, תחליפי סוכר ומשקאות מוגזים. החליפי אותם במזונות טריים כמו ממרחי ירקות, פירות טריים כמו מנגו, מלון, ענבים וירקות חיים כמו תרד, חסה מסולסלת או חסה אמריקאית. מזונות תעשייתיים המגיעים מקופסאות, משימורים או ממטבחים גדולים יכללו תמיד כימיקלים או תוספי מזון. חומרים משמרים ותחליפי סוכר או שומנים שהגוף לא מזהה ובסופו של דבר יכולים לגרום לך לבטן נפוחה.

Group 4

2

הימנעי מהירקות הבאים

אכלי ירקות שלא מנפחים אותך וגורמים לגזים ואגירת נוזלים מיותרים בגוף :
המנעי מקולורבי, ברקולי חי, כרובית לא מבושלת, כרוב בכמות גדולה, ומשקאות המכילים קפאין ולקטוז בכמות גדולה– כן, זה אומר לא לדיאט קולה ולא לחלב אשר גם הם גורמים לבטן נפוחה.

Group 5

3

הפרידי פירות

אכלי פירות כארוחה בודדת ולא כחלק מארוחה או סלט. וזה אומר, פרי אחד בכל פעם ובין ארוחות בלבד. שילוב הפרי יחד עם מזונות אחרים יגרום לכך שהגוף יעכל את המזון קודם לכן ורק לאחר כמה שעות את הפרי, בינתיים, הפרי עלול להירקב בקיבה ולגרום לבטן נפוחה וגזים.

Group 4

4

הפחיתי מלח

עודף מלחים צובר נוזלים בגוף. שתי מים כשאת קמה בבוקר, במהלך היום ולפני השינה,
שתי 2.5 ליטר של מים לטהר את הגוף ולשטוף את כל המלח מהיום. ההמלצה היא לשתות מים לפני האוכל ולא במהלך הארוחה כיוון שמים עלולים לדלל את מיצי הקיבה ובכך לגרום לנפיחות בבטן. אכלי מזונות משתנים: כמו עגבניות, גזר, פטרוזיליה, חסה, פירות, קפה ותה ירוק בכל יום והשתמשי בחומץ ויניגרט בסלט .

Group 5

5

הקפידי להתעמל

כשאת זזה, האוכל זז. פעילות עוזרת לחילוף החומרים, ליציאות, לשריפת שומן ולהשטחת הבטן.. אז אם את אוהבת יוגה, פילאטיס, הליכה, ריצה, טאי צי או קיקבוקסינג, רשמי זאת כמטרה שבועית ביומן והכיני את כל התשתית, המשמרות, הבייביסיטר או הבעל לביצוע המטרה.
.

Group 4

6

סיימי לאכול מוקדם

בערב, כ 3-4 שעות לפני הכניסה למיטה בלילה. אכילת ארוחה גדולה לפני השינה גורמת לאוכל להשאר במקומו ולמערכת העיכול לעבוד קשה מידי. הקפידי לישון כל לילה בסביבות 7-8 שעות. כאשר ישנים טוב, רמת הסטרס יורדת, חשים בפחות רעב ומעכלים יעיל יותר…אכלי ארוחת ערב מוקדמת וצנועה

 

ועוד טיפ אחרון לטיפול בבטן נפוחה? בצעו לעצמכן מסג' לבטן. מסג' לבטן יכול לעזור לעודד יציאות ונטרול גזים,
איך מתחילים? במעגלים בכיוון השעון, כן, עובד גם עם הילדים