איך שוברים הרגלי אכילה של נשנושים בלתי פוסקים?

היי, אני שמחה שאת כאן.
יש לי שאלה – גם את לא יכולה לעמוד בפיתוי של נשנוש מלוח, מתוק או קראנצ'י?

ובכן, את לא לבד.
מחקרים רבים מצביעים כי אחוז האנשים המנשנשים הכפיל את עצמו בשלושים שנים האחרונות.
בממוצע החטיפים והנשנושים שאנו צורכות מהוות כ – 1/4 מכלל הקלוריות שלנו פר יום,
מה שמוביל למסקנה הבלתי נמנעת והיא, שאם את מנסה להצר את קו המתנים – אז לשנות את הרגלי הנשנוש שלך יכול להיות צעד חכם שיאפשר לך לצאת לנקודת הזינוק בדרך למסע לירידה במשקל.

את צודקת… יותר קל להגיד שאת רוצה לשנות את הרגלי התזונה שלך מאשר לעשות זאת בפועל,
יחד עם זאת עליך לזכור, שלא פעם אנו מנשנשות שלא רק כדי לתדלק את עצמנו באנרגיה, אלא דווקא מתוך מניעים רגשיים, אמוציונליים, נפשיים ולעיתים אף אפילו מתוך שעמום. כדי לעזור לך להתגבר על הדחף למתוקים, מלוחים או כל נשנוש אחר שאת מעדיפה, ריכזתי לך עשרה טיפים מועילים שיעזרו לך לקחת את העניינים לידיים ולהשתלט על הדחף הבלתי נשלט לנשנושים.

תעשי קצת סדר במטבח

סביבה לא מאורגנת עלולה לגרום למתח נפשי – ובעקבותיו לאכילה מופרזת.
ארגני את הבלגן שסובב אותך ונצלי את ההתארגנות כדי למקסם אורח חיים בריא ומזין.
לדוגמא, הזיזי מהשיש את כל העוגות והעוגיות .. אחסני במקרר או בארונות שלא יהיו לך זמינים בזמן שאת מדברת בטלפון או מכינה ארוחות ..
השתמשי בקופסאות אחסון לירקות חתוכים. כאשר תפתחי את המקרר ותראי את הירקות החתוכים עומדים לנגד עיניך ומוכנים לאכילה, את תקבלי יותר מוטיבציה לטעום אותם.
אם את עובדת מהבית או מבלה בו שעות רבות, הימנעי מלעבוד בקרבת המטבח. ככל שתהיי מוקפת באוכל, כך יגדל הפיתוי לאכול אותו וסגרי את האור במטבח בסיום ארוחת הערב..

אכלי חלבונים בצהריים

ארוחת הצהריים המורכבת באופן עקבי מירקות או סלט ברטבים שונים, תוביל למשבר אחר הצהריים ולריצה שלך אל מכונת החטיפים בעבודה כדי לקנות חטיף אשר מכיל סוכר שוב ושוב.
מה את יכולה לעשות כדי למנוע זאת? פשוט – לכלול בארוחת הצהריים חלבונים, אלו מתעכלים בצורה איטית יותר מפחמימות ושומרים עליך מסופקת ולא פחות חשוב – שבעה לאורך זמן.
הוסיפי לסלט חזה עוף או דג ואכלי ביצה לארוחת הבוקר וככה תמלאי את החלל בגוף ותישארי מלאה וללא חשקים ודחפים לנשנושים.

אל תדחי ארוחות!

זה שלא תאכלי מהבוקר לא יעזור לך לירידה ובטח לבטח לא יפסיק את הרגל הנשנוש משעות אחר הצהריים עד הלילה.. וודאי שאת יוצאת מאורגנת לעבודה, שאת מאורגנת עם ארוחות לאורך היום כדי שלא תכנסי הביתה והגוף יצרח מרעב וירגיש בחוסר.
אכילה בערב או בלילה נגרמת בעיקר מכך שהגוף לא מרגיש בשובע – או יותר נכון נמצא ב DEFACITE ( חסך) של אנרגיה ופחמימות.

תדאגי להיות עסוקה

שעמום הוא אחד הגורמים העיקריים לאכילה בלתי מבוקרת, למעשה אף יותר מכל רגש אחר.
אם את מודעת לכך ששעמום הוא זה שגורם לך לנשנש, אזי כשאת משועממת, במקום לשים את פעמייך ישירות למקרר, את יכולה להכין כוס תה ירוק, לשבת לקרוא את המגזין שלא יצא לך לקרוא, לפתוח ספר טוב או לעשות כל פעילות נטולת קלוריות אחרת.

גם עצב גורם לנשנוש בלתי פוסק

אחרי שעמום אשר עומד בראש הרשימה של אכילה רגשית, נמצא לו העצב. עצב גם הוא אחד הגורמים העיקריים לקיומם של הרגלי נשנושים. כאשר אנו עצובות אנו לא פעם פונות לשוקולד כדי לפצות על החסך רגשי. כדי להתגבר על הדחף לאכול ברגעי עצב, את צריכה שתהיה לך אלטרנטיבה אליה תוכלי לפנות בכל פעם שאת מרגישה אותו מגיע.
גם אם נפרדת מחבר וגם אם משהו לא הסתדר בעבודה, ברגע שתהיה לך אלטרנטיבה כדרך פעולה חלופית, לא תצטרכי לפנות לאוכל.
במקרה הזה, את יכולה לבחור להתקשר לחברים טובים, לחדש קצת את המלתחה, לקנות נעליים שראית בחלון ראווה,
לקבוע עם חברה לשבת בבית קפה או סתם לצאת לבלות.

גרמי גם לבן הזוג שלך להפסיק לנשנש

נשים רבות נמצאות במערכות יחסים בריאות ומספקות,
אשר להן יתרונות רבים אך חיסרון אחד בולט – בני זוג במערכת יחסים טובה נוטים פחות לשמור על משקל הגוף שלהם,
כן זה הוכח מדעית וזה קורה בגלל שהם לא מרגישים צורך למשוך פרטנר אחר.
אם את נשארת בבית עם בן הזוג ומוצאת את עצמך מבלה בין ביס לביס, זה הזמן לעשות צעד ולהפוך את הנשנושים הליליים לבריאים. נסי מתכונים חדשים, הכניסי לתפריט חטיפי בריאות שתמיד רצית להכין וככה שלבי אורח חיים בריא גם בשגרת הערב עם בן הזוג.

בחרי ארוחות ביניים שישביעו לאורך זמן

במקום לאכול חטיפים עשירים בסוכרים או במלחים,
את יכולה לבחור באגוזים על סוגיהם השונים. אגוזים הם החטיף המושלם, קל לסחוב אותם איתך בתיק, הם מכילים חלבון ושומן מסוג אומגה שישאיר אותך שבעה לאורך זמן, על פי מחקרים יש קשר ישיר בין אגוזים לבין אריכות ימים, מה גם שלא כל כך מזיק שהם פשוט טעימים.

וודאי שאת לא מוקפת בנשנושים

כאשר את מוקפת בדברי טובין ובמשרד יש בר חופשי של חטיפים, כמובן שעמידה בפיתוי תהיה קשה מנשוא.
אם קיימת סבירות גבוהה שתאכלי את מה שאת רואה, כדאי שתוודאי שאת רואה סביבך רק נשנושי בריאות: פירות יבשים, ירקות, אגוזים… אפשר לגוון באיזה שייק פירות+ירקות שהנו טעים וגם מזין.
הביאי למשרד "חטיפים" משלך, ואם בכל זאת נבצר ממך ואת חייבת לעבור ליד עמדת הכיבוד,
ודאי שאת מגיעה לשם אחרי שאכלת פרי או ירק, כך יהיה לך קל יותר לעמוד בפיתוי.

את כן יכולה לומר לא

ממסיבה במשרד ועד ארוחת ערב אצל חברים, תמיד יהיה מישהו שיעמוד מולך וקינוח בידו, למרות כל הכוונות הטובות שלך והניסיונות לרזות. עכשיו, זה קשה להגיד לא ולעיתים זה ממש לא בא בחשבון, אפילו אם אנחנו רק "לא רוצות לפגוע במארחים". כדי להרגיש פחות לא נעים, אפשר לחשוב כל כמה תגובות מוכנות מראש ולומר אותן בנימוס ובעדינות כמו לא תודה, בדיוק אכלתי, או אני מלאה עכשיו אטעם בהזדמנות אחרת וכך להצליח להתחמק מלאכול.

הכיני לך חטיפים תוצרת בית

כשהיינו ילדות, ההורים והסבים שלנו לא היו מודעים למושגים כמו ערך תזונתי, מה גם שלא היינו אוכלות כל כך הרבה חטיפים, או נשנושים. פשוט כי לא היה מבחר כל כך גדול כמו היום, כאשר עיקר צריכת הקלוריות של ילדינו וגם שלנו היא מנשנושים או חטיפים.
לכן, גם אם גדלנו על חטיפים מסוימים, אין זה אומר שלא יכולים להיות להם תחליפים.
נשנושים לא חייבים להגיע מתוך שקית או להכיל הרבה קלוריות, ללא ספק אפשר להכין בבית חטיפים בריאים כגון כדורי תמרים שניתן להכין במטבח וכך להכיר את כל המרכיבים שבהם, לפתח מודעות לכמות הקלוריות ובגדול – לשלוט באוכל שאנו מכניסות לגוף.

ללא ספק, המוח שלך שולט ..

אל תאשימי את עצמך אם כל עצות הסבתא לא עוזרות לך להיפטר מכל החשקים שלך.
יש הבדל גדול בין מה שהמוח רוצה לבין מה שהגוף צריך.
הקדשת תשומת לב לצרכים של הגוף שלך בניגוד לרצונות של המוח, תהיה הצעד הראשון אותו עליך ללמוד.
גם אם מתחשק לך לאכול משהו טעים, למדי לעצור כשאת מסופקת ואם אינך יודעת מתי את חשה סיפוק או שובע, עצרי רגע והקשיבי לגוף שלך.
ובכלל, כמה דקות של הירגעות ומדיטציה או במילים אחרות הקדשת מחשבה לאוכל שאת אוכלת, כמו גם להרגלי האכילה שלך, יוכלו לשבור הרגלים ישנים, לפתח הרגלים חדשים ובריאים ולעזור לך להגשים את המטרות שלך – במקום למצוא את עצמך שוב מנשנשת ללא היכר עוד ועוד חטיפים ומתוקים.

 

ובגדול, למדי לאכול!
למדי אילו ארוחות חשובות במהלך היום כדי שתהיי שבעה ורגועה מלכתחילה!

זה אפשרי ! אין לי ספק..
הכרתי כל כך הרבה נשים שכבר עשו זאת, אין סיבה שגם את לא תצליחי בכך!

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יכול לעניין אותך גם

התכניות שלנו