טיפול והתמודדות עם סכרת בעבודה

סכרת היא אחת המחלות תזונה הנפוצות ביותר והיא עלולה לגרום לסחרחורות, חולשה ותסמינים נוספים. אמנם, כאשר הסוכרת מאוזנת, מרגישים טוב ואפשר לנהל אורח חיים שגרתי. חשוב לסגל שגרת חיים שכוללת, בין היתר, הקפדה על הטיפול התרופתי ועל הבדיקות השגרתיות. מומלץ אף יותר להקפיד על אורח חיים יותר בריא, מעט ספורט ותזונה מאוזנת. אם אתם סובלים מסכרת, או מנסים להימנע ממנה, עומדים בפניכם פיתויים רבים במהלך היום, במיוחד בעבודה. איך מתמודדים? איך נמנעים ממצבים רפואיים לא נעימים?

לפניכם מספר טיפים להתנהלות עם סכרת בזמן עבודה
תדאגו לתנאים מינימליים

וודאו שיש לכם מקום לאחסון מזון ותרופות במידת הצורך במקום העבודה. כדי שתוכלו לדאוג לעצמכם ולאכול מסודר ובריא. במידה ואין לכם תנאים אלו, מומלץ לשתף את המעסיק במצבכם.

יריית פתיחה טובה

תתחילו מנקודת פתיחה טובה, שנו טוב בלילה, אכלו ארוחת בוקר ושתו כוס מים לפני שאתם נכנסים לעבודה. צעדים פשוטים אלו יפחיתו משמעותית את הרמת הלחץ מהעבודה, אשר ישמרו על רמה יציבה של סוכר.

שתפו מישהו

לא טוב לאדם לבדו. תמיכה תמיד עוזרת להתגבר על קשיים. אתם לא צריכים לספר לכולם על המצב הבריאותי שלכם, אבל זה יכול לעזור לשתף. לפחות אדם אחד צריך לדעת, מה הסימפטומים וכיצד לתת עזרה כשאתה זקוק לה.

איך להילחם בפיתוי מזון?

מחגיגות יום הולדת, ועד הקרואסונים והבורקסים שיהיו במשרד או בפגישות בבוקר, המשרד יכול להיות חממה של מתוקים שקשה להתנגד להם. איך מתמודדים?

מתחילים מיריית הפתיחה, כאשר אוכלים בבוקר ארוחה מאוזנת, הגוף מקבל את האנרגיה לה הוא זקוק, ורמות הסוכר כבר מתאזנות, בכך הצורך למתוק פוחת, הוסיף ואמליץ להוסיף עוד משהו קטן מוקדם בבוקר עם הקימה, פרי או שייק יכולים להיות אלטרנטיבה טובה.

אכלו מסודר לאורך כל היום. אל תרעיבו את הגוף, אכלו משהו קטן בין הארוחות, כל שלוש שעות. לא זו לא קלישאה, הגוף זקוק למזון בפרקי זמן קצרים.

תדאגו לעצמכם לחטיפים בריאים, כאלו שמותר לכם לאכול, בשולחן העבודה שלכם, כך שיהיו מול העניים ויהוו אלטרנטיבה, 5-6 שקדים או אגוזים יכולים להיות חטיף מושלם למשל, הם גם יעזרו לשמור על תחושת השובע. שתו תה ירוק. חם ומרגיע.

תכננו היטב את הזמן שלכם

לא משנה אם אתם חולי סכרת או רוצים להימנע ממנה, ניהול יומן מסודר של תזונה, בדיקות סוכר, זמן בישול, אל מול המשימות שלכם בעבודה/בבית, תעזור לכם לאין שיעור. במיוחד אם אתם כבר מאובחנים בסוכרת, עליכם להקפיד לעשות את בדיקות רמת הסוכר, ולהגיע למפגשים עם הרופא.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יכול לעניין אותך גם

התכניות שלנו